Technologia HIFU – jak wykorzystywana jest w medycynie estetycznej?

Zabiegi HIFU coraz liczniej pojawiają się w ofertach wielu klinik medycyny estetycznej. Czym wyróżnia się ta technologia, że cieszy się tak dużą popularnością? Należy do najmniej inwazyjnych technik zabiegowych i jednocześnie charakteryzuje się bardzo silnym działaniem. Wyjaśniamy, do czego służą zabiegi HIFU.

Czym jest technologia HIFU i jakie jest jej zastosowanie?

Technologia HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) to skupiona wiązka ultradźwięków o dużym zasięgu. Dzięki ogromnej precyzji i mocy działania wykorzystywana jest w medycynie estetycznej zarówno w zabiegach na twarz, jak i na ciało.

HIFU działa na określonych głębokościach w skórze właściwej, tkance tłuszczowej lub powięzi skórnej, nie uszkadzając przy tym naskórka. Ultradźwięki przecinają się w konkretnych miejscach pod skórą, gdzie tworzą termiczne punkty koagulacyjne. Głównym celem zabiegu jest pobudzenie organizmu do naturalnej produkcji kolagenu, niezbędnego do ujędrnienia skóry i przywrócenia jej elastyczności. Technologia HIFU oddziałuje również na nadmiernie zgromadzoną podskórną tkankę tłuszczową. Rezultaty pojawiają się stopniowo przez około 3 miesiące – tyle czasu potrzebuje organizm, aby wytworzyć odpowiednią ilość kolagenu i pozbyć się uszkodzonych komórek tłuszczowych.

To, czy zabieg HIFU można wykonać u danej osoby, należy potwierdzić podczas konsultacji lekarskiej. Dlatego ważne, żeby skorzystać z zabiegu w sprawdzonej klinice medycyny estetycznej. Przed zastosowaniem ultradźwięków specjalista dokładnie bada strukturę tkanki, aby właściwie dopasować parametry zabiegu i zapewnić pacjentowi bezpieczny przebieg procedury. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Dr Szczyt w Warszawie, optymalne rezultaty można osiągnąć już po jednym zabiegu.

Lifting HIFU – odmładzanie twarzy bez skalpela

Technologia HIFU znalazła zastosowanie przede wszystkim jako nieinwazyjna metoda liftingu twarzy. Polecana jest osobom, które potrzebują widocznego odmłodzenia twarzy, ale obawiają się zabiegów operacyjnych. Efekty zabiegu HIFU często porównywane są z działaniem liftingu chirurgicznego.

Zabieg HIFU pomaga pozbyć się nieestetycznych zwiotczeń. Ultradźwięki powodują stopniowe unoszenie skóry i widocznie poprawiają jej wygląd. Można je zastosować nawet w delikatnych okolicach oczu, np. w celu podniesienia górnych powiek, czego efektem jest bardziej „otwarte” spojrzenie. Skoncentrowane ultradźwięki sprawdzają się również w modelowaniu obszarów wokół twarzy i szyi – przy ich pomocy można zniwelować podwójny podbródek, podkreślić linię żuchwy i podnieść policzki.

Ujędrniające działanie zabiegu HIFU na ciało

Lifting HIFU na ciało pozwala odzyskać młodzieńczą jędrność w najbardziej newralgicznych miejscach, takich jak brzuch, talia, pośladki, piersi, kolana, uda czy ramiona. W przypadku tych partii ciała, ze względu na większą grubość skóry, lekarz musi zastosować większą moc urządzenia. Dzięki temu możliwa jest jednoczesna redukcja tkanki tłuszczowej. Lifting HIFU na ciało może wymagać powtórzenia, aby uzyskać widoczne i długotrwałe efekty modelowania sylwetki.

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem HIFU i szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, ta strona zawiera więcej informacji.

Artykuł promocyjnyZobacz także:
Photo of author

Czarek

Dodaj komentarz